AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / App Store’dan 47300 Uygulama Kaldırıldı

App Store’dan 47300 Uygulama Kaldırıldı

Geçen çeyrekte Apple, App Store’da temizlik yapacağını söylemiştir. Temizlik başladı ve geçen ay App Store’dan 47300 Uygulama Kaldırıldı.

Geçen çeyrekte Apple, App Store’da büyük çapta temizleme başlayacağını söylemesi üzerine şimdi, tasfiye başladı. Sensor Tower’a ait verilere göre, geçen ay Apple tarafından App Store’dan kaldırılan uygulamaların sayısı %238 artarak 47.300’e yükseldi. Bu rakam, Apple’ın 2016’da ortalama bir ay boyunca kaldırdığı uygulamadan üç kat daha fazla.

App Store’dan 47300 Uygulama Kaldırıldı

App Store’dan Kaldırılan Uygulamalar Apple’ın temizlenmesinden en çok etkilenen kategoridir ve kaldırılan uygulamaların %28’i Mobil Oyunlar gurubundan gelmektedir. Oyunlardan sonra etkilenen diğer kategoriler Eğlence (%8.99), Kitaplar (%8.96), Eğitim (%7) ve Yaşam Tarzı (%6) idi. Kaldırılan uygulamaların neredeyse yarısı Mayıs 2015’ten beri güncellenmemiş olanlardır ve %25,6’sı da Kasım 2013’ten beri güncelleme almayan uygulamalar olduğu gözlemlendi.

App Store'dan 47300 Uygulama Kaldırıldı

Apple, her hafta 100.000 yeni ve güncellenmiş Uygulama aldığını söylüyor. Teknoloji tezgahı, raflarda 2 milyondan fazla uygulamanın bulunduğunu ve büyümenin Sensor Tower’a göre devam edeceği görülüyor. İkincisi 2020 yılına kadar App Store’da 5 milyon uygulama görüyor. Bu tahmin ilk kez bu Ağustos ayında kamuoyuna açıklanmıştı.

App Analytics firması Sensor Tower’dan yeni bir rapora göre. Apple App Store 2020 yılının sonuna kadar beş milyondan fazla uygulamayı içerecek şekilde gelişecektir.

Birkaç ay önce, Apple resmi olarak App Store’un şu anda 2 milyondan fazla uygulamaya ev sahipliği yaptığını duyurdu. İki milyonun çok sayıda uygulamanın olduğunu düşünüyorsanız. Son raporda bu rakamın yıl sonunda 2.93 milyona, 2017 sonuna kadar 3.60 milyona ulaşması gerektiğini iddia ettiğini de unutmayın. 2020 yılının sonunda, Sensor Tower, 5.06 milyon App Store’un App Store’a yerleşeceğine inanıyor.

App Store'dan 47300 Uygulama Kaldırıldı

Sensor Tower, (bunun altındaki kaynak bağlantısına ilerleyerek okuyabileceğiniz) tam raporunda belirttiği gibi, böylesine çok sayıda uygulama taramakta zorlanıyor olabilir. Bu nedenle, yeni uygulamalar yayınlayan geliştiriciler, kullanıcı cihazlarına erişmek için gittikçe zorlanan bir zamana sahip olabilir.

Firma, Apple’ın beş milyondan fazla farklı uygulamadan oluşan bir okyanusta dolaşma şansını elde etmek için. App Store’da gezinme, kürasyon ve genel sunum açısından büyük değişiklikler yapması gerektiğine inanıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle ezici bir sayıdaki uygulama, büyüdüğü kadar eşit miktarda sorun olabilir mi?

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

4.5G internet hızı nasıl test ediliyor, 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır, 4.5G Hıznı Tes Etme, Turkcell 4.5G Hız Testi, Vodafone 4.5G Hız Testi, TurkTelekom 4.5G Hız Testi,

4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

4.5G Hız Testi ile Kaç GB veri hızı aldığınızı öğrenmek ister misiniz. Tün itibariyle 4.5G teknolojisi yüksek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir