AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır Görsel Anlatım

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır Görsel Anlatım

Gmail Yedekleme günümüzde hayat kurtarır bir durumda Google her kullanıcısına 15 – 17 GB ücretsiz web alanı veriyor. Bu alan tüm google ürünlerinde kullanılan ortak alandır.

Yani Fotoğraflarınız, Drive dosyalarınız her şey bu alanda saklanıyor. Gmail verisi eğer aşırı bir mail trafiğiniz yoksa dolmaz. Ama tüm google ürünleri göz önüne alındığında artık dolma ihtimali daha yüksek. E dolduğunda ne yapacağız her şeyi silecek miyiz? Tabi ki   Hayır. Anlatacağım Gmail Yedekleme ile tüm verilerinizi rahatlıkla yedekleyebilirsiz ve yedekleme bittiğinde indirebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri için Lütfen Chrome kullanınız.

Gmaile giriş yaptıktan sonra Hesabım bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır

 

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır

Kişisel bilgiler ve gizlilik bölümünün altında Hesap Özeti bölümüne giriş yapıyoruz.

Gmail Nasil Yedeklenir 02

 

İçeriğinizi kontrol edin bölümünün altındaki Arşiv Oluştur seçeneğine tıklıyoruz.

Gmail Nasil Yedeklenir 03

 

Bu kısımda sadece Gmail değil ne kadar Google ürünü varsa tümünün yedeğini alabiliyorsunuz. Hangisinin yedeğini almak istemiyorsanız seçeneğini pasif yapmanız yeterli. Seçimleri yaptıktan sonra Sonraki butonuna tıklıyoruz.

Gmail Nasil Yedeklenir 04

Gmail Nasil Yedeklenir 05

Gmail Nasil Yedeklenir 06

 

Şimdi de oluşturulacak arşivin Dosya Türünü ve Bildirim Tipini ayarlıyoruz. Arşivi muhtemelen bilgisayarda kullanacağımız için Zip formatında olması faydalıdır. Bildirim Yönetiminde ise E-Posta ile gönderme, GoogleDrive bağlantı atma, Dropbox ve OneDrive bağlantı gönderme seçenekleri de bulunmaktadır. Arşiv Oluştur butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Gmail Nasil Yedeklenir 07

 

Elbette arşiv oluşturma işlemi birkaç saniyeden ibaret değil. Arşiv oluşturulmaya başlandığında arşivlenecek veriye göre zaman alacaktır.

Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Programı, Gmail Nasıl Yedeklenir, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Gmail Yedeğini Geri Yükleme, Gmail Backup,

 

Sizde benim gibi arşivleme tamamlandığında E-Posta gönderilmesi seçeneğini seçtiyseniz aşağıdaki gibi bir mail alacaktınız. Arşivleri Yönet butonuna tıklıyoruz.

 Gmail Yedeğini Geri Yükleme,  Gmail Yedekleme Programı, Gmail Backup, Gmail Nasıl Yedeklenir, Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme

 

Şimdi de Dışa Aktarma İşlemlerini Göster butonuna tıklıyoruz ve indirme bağlantılarını görüyoruz.

 Gmail Yedeğini Geri Yükleme,  Gmail Yedekleme Programı, Gmail Backup, Gmail Nasıl Yedeklenir, Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme

 

Vay maşallah baya bağlantı var. şimdi bunları teker teker indiriyoruz. ve işlemi sonuçlandırıyoruz.

 Gmail Yedeğini Geri Yükleme,  Gmail Yedekleme Programı, Gmail Backup, Gmail Nasıl Yedeklenir, Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme

 

Şimdi Gmail Yedekleme Silme ile ilgili sorular duyar gibiyim. Gmail yedek silme ile ilgili bir bağlantı bulunmuyor. Muhtemelen belirli bir süre sonra arşiv siliniyor.

Makale için anahtar kelimeler; Gmail Yedekleme, Gmail yedek silme, Gmail Yedekleme Programı,

Gmail ilk olarak 1 GB’lık depolama alanı ile başladı.

1 Nisan 2005’te Gmail’in ilk yıldönümünde, sınır 2 GB olacak şekilde iki katına çıkarıldı. Gmail ürün yönetim direktörü Georges Harik, Google’nin “sonsuza dek insanlara daha fazla alan vermeye devam edeceğini” belirtti.

24 Nisan 2012’de Gmail’deki 7,5 GB’dan 10 GB’a çıkan ücretsiz depolama artışını Google Drive’ın açılışının bir parçası olarak duyuruldu.

13 Mayıs 2013’te Gmail, Google Drive ve Google+ Fotoğraflar arasında genel depolama birleştirmesi duyuruldu; bu sayede kullancılara bu üç hizmet arasında 15 GB’lık ücretsiz depolama sağlandı.

Kullanıcılar bir aylık abonelik planı içinde Gmail, Google Drive ve Google+ Fotoğraflar arasında paylaşılan ek depolama satın alabilir. 15 GB’a kadar olan depolama ücretsiz ve ödemeli planlar ise 30 TB’a kadar imkan sağlamaktadır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dropbox da Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Merhaba, Dropbox da Silinen Resim Müzik Video gibi Dosyaları Kurtarmak için nasıl işlem gerçekleştirildiğini anlatan videomuzu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir