AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / INCA IM-310NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

INCA IM-310NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Kullanmış olduğunuz modemin markası INCA IM-310NX ise Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlarına aşağıdaki dokümandan “IM-310NX Modem Kurulumu” ulaşabilirsiniz.

Bir modem kurulumuna başlamadan önce bilmeniz ve yapmanız gerekenler vardır. Bilmeniz gereken ADSL hizmeti aldığınız servis sağlayıcınızın size verdiği Kullanıcı Adı ve Şifredir. Yapmanız gereken ise Modem ile bilgisayara arasında Kablo (Ethernet) bağlantısını sağlamaktır. Eğer bu işlemler tamamsa kurulum adımlarına geçebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı açarak adres satısını tamamen temizleyip INCA Modem IP Adresi ni “192.168.1.1” yazıp Enter tuşuna yada git butonuna tıklayın. Arayüz açıldığında sizden kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfa gelecektir.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

Çok nadir de olsa INCA Modem Arayüz Şifresi “epicrouter” olabiliyor bu bilgiye de dikkat ediniz. Her iki bilgiyle de modem arayüzü açılmadıysa modeminizi INCA Modem Resetleme işlemi yapmanız gerekiyor.

INCA IM-310NX Modem Kurulumu

Modem kurulum sayfası açıldığında aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapmamanızı önereceğim. Bazen yapılan farklı işlemlerde hata alınabiliyor. Bu yüzden saha sağlıklı kurulum için İnternet Kurulumu seçeneğine tıklayın.

 

Şimdi karşınıza gelen sayfada Arayüz sekmesinin altında ppp4_vc0 göreceksiniz. Eğer burada 1 den fazla vc varsa yani vc0 vc1 vc2 diye alt alta devam ediyorsa sadece ppp4_vc0 kalacak şekilde diğerlerini silin. Dikkat ederseniz şu anda Kullanıcı Adı bölümü de boştur. Daha önce hiç kurulum yapılmadıysa sizde burayı boş görmeniz gerekir.

 

ppp4_vc0 ayarlarının sağ tarafındaki Modifiye butonuna tıklayın.

 

İşte şimdi burada ADSL ve Modem ayarları yapılacak. PPP Ayarlar kısmına kadar olan her şeyi aşağıdaki gibi ayarlayın. Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adını, Şifre bölümüne de servis sağlayıcınızın size verdiği şifreyi yazın. Kullanıcı adı bölümününde @ işaretinden sonra servis sağlayıcınızı yazmanız gerekiyor buna dikkat edin. Şifrede ise büyük küçük harf duyarlı olarak yazmanız gerekiyor. Tüm işlemleri yaptıktan sonra Uygula butonuna tıklayın.

 

Modem sizi otomatik olarak kablosuz ayarlar bölümüne yönlendirecektir. Kendi yönlendirmeze sol menüden Kablosuz Yönetim seçeneğine tıklayın. Kablosuz Ağ Adı dışındaki tüm seçenekler aşağıdaki gibi olsun. Ağ adını da Türkçe karakter kullanmadan ve daha önce kullanmadığınız bir ağ adı yazın. Ne yazarsanız yazın başında INCA kelimesi otomatik gelecektir.

 

Üst sekmeden Şifre alanına tıklayarak ayarları aşağıdaki gibi yapın.

 

Şifre kısmında en az 8 en fazla 63 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirleyin. ardından Kaydet butonuna tıklayın.

 

İnternet’in olup olmadığını Sistem Bilgisi kısmından görebilirsiniz. IP Adresi ve Giriş alanlarında internete çıkış yaptığınız IP adresleri görünür. Görünmüyorsa bir hata yapmışsınızdır. İnternet çıkışı olduğunda Aldığınız internet hızı da Aşağı Aktarım Hızı kısmında görülmektedir.

 

IM-310NX Modem Kurulumu adımları bu şekilde tamamlanmış durumdadır.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Doping FishNet Modem Yazılım Güncelleme

Merhaba, Doping FishNet Modem Domain Kilidi yada benzeri sorunlar için yazılım güncelleme bilgilerini aşağıdaki bilgilerle yapabilirsiniz. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir