AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Sabit Telefonu Cep Telefonunuzdan Yanıtlayın

Sabit Telefonu Cep Telefonunuzdan Yanıtlayın

Sabit Telefonu Cep Telefonunuzdan Yanıtlayın

Research In Motion (RIM) 19.04.2012 itibariyle BlackBerry  Mobile Voice System (MVS) 5.1’in SiemensEnterprise Communications tarafından sunulan OpenScape Voice V6’yı desteklediğini duyurdu. Bu çözüm, kullanıcıların BlackBerry akıllı telefon ile masa telefonu işlevselliğine erişim sağlamasını mümkün kılıyor.

MVS, OpenScape Voice ile birlikte BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları için kapsamlı bir Sabit Telefon Yakınsama (FMC) işlevselliği sunuyor.

Siemens Enterprise Communications müşterileri artık sabit telefonları üzerinden gelen aramaları BlackBerry akıllı telefonlarından cevaplandırabilecek ve arama yapabilecek. Böylece,  tek numarayla erişimin yanı sıra dahili numara çevirme ve beklemeye alma, aktarma ve konferans gibi özelliklerin kolaylığını yaşayacaklar.

Müşteriler OpenScape Voice ile bağlantı için BlackBerry MVS’nin mobil telefonun yanı sıra bir Siemens Enterprise Communications şirketi olan Enterasys Networks tarafından sağlanan Enterasys Wireless çözümü gibi Wi-Fi® ağlarıyla kullanılabilmesini sağlayan AudioCodes Mediant Gateway kullanıyor. BlackBerryMVS ile aramalar şirketin telefon sistemi üzerinden yönlendiriliyor, böylece yöneticiler BT ilke ve kuralları belirleyerek yönlendirme maliyetlerini en düşük seviyede tutabiliyor ve hem uzun mesafeli hem uluslararası dolaşım ücretlerinden tasarruf edebiliyor.

RIM Kurumsal Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alan Panezic, mobil ve esnek çalışmanın artık dünyanın her tarafında çok yaygın olduğunu belirterek: “BlackBerry MVS şirketlere, kurumsal telefon sistemlerinden daha fazla faydalanmalarını ve yerlerinde bulunmayan çalışanlarını daha iyi desteklemelerini mümkün kılacak bir araç. Kullanıcılara BlackBerry akıllı telefonları aracılığıyla kurumsal telefon sisteminden kablosuz bir uzantı sağlamak, iş gücü verimliliğini artırmanın yanı sıra uzun mesafeli ve uluslararası dolaşım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilir ve iş yerinden, genel ağlardan ve evden Wi-Fi tabanlı arama yapılabilmesini sağlayarak çalışanın mobil şebeke kullanımını azaltıyor.”

Siemens Enterprise Communications Global Portföy Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Puskar ise şunları söylüyor: “Siemens Enterprise Communications olarak zengin OpenScape UC portföyümüze BlackBerry MVS desteğini eklemekten son derece memnunuz. Mobilite bizim için bir inovasyon alanı olmaya devam ediyor ve BlackBerry MVS, ortak müşterilerimizemobil verimlilik artışı ve genel maliyet verimliliğinin yükseltilmesi anlamında faydalı olacak. Bu çözüm, hem BT departmanları hem de son kullanıcılar için çeşitli avantajlara sahip kolay bir iletişim deneyimi sağlıyor.”

BlackBerry MVS, Siemens Enterprise Communications desteğinin yanı sıra Mitel, Avaya, Nortel ve Cisco tarafından sağlanan kurumsal telefon sistemlerini de destekliyor. BlackBerryMVS ile ilgili daha fazla bilgi için www.blackberry.com/mvs adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: cnnturk

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Viber Açılmama Sorunu, Viber Neden Açılmıyor, Vaybır Neden Açılmıyor, Vaybır Açılmama Sorunu, Çözüm, Destek,

Viber Neden Açılmıyor

Bugün Viber Açılmama Sorunu ile ilgili çok fazla bilgi aldık. Viber Neden Açılmıyor diye ufak bir araştırma …

10 Yorumlar

  1. işte ben buna bilgi derim

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. NECMİ SERMET

    Mükemmel

  4. sağ olun

  5. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir