AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Telefonun Pili Neden Biter
Telefonun Pilini Koruma Programı, Telefonun Pili Neden Biter, Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni, Telefon Pilini Koruma, Telefonun Pilini Koruma Uygulaması,

Telefonun Pili Neden Biter

Telefonun Pili Neden Biter, Telefonun Pilini Koruma Programı varmı gelen sorulara yanıt verelim.  Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni kullacı kaynaklıdır.

Ben telefon Telefonun Pilini Koruma Program diye bir uygulama yüklemeyi kabul etmiyorum. Aksini düşünen olabilir saygı duyarım. Telefonun Pilini Koruma Uygulaması varsa. Bu üreticiler neden sürekli daha yüksek mAh batarya üretmeye çalışıyorlar ki. Yapar bir uygulama uğraşmak zorunda kalmaz.

Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni Ne gelince birden fazla kullanım hatası. Gereksi özelliklerin aktif olmasından dolayı telefon pili çabuk biter. Pil her bittiğinde sürekli şarj yapıldığından dolayı da pil ömrü kısalır. şimdi bu nedenlere değinelim.

Telefonun Pili Neden Biter

Telefonun Pilini Koruma Programı, Telefonun Pili Neden Biter, Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni, Telefon Pilini Koruma, Telefonun Pilini Koruma Uygulaması,

  1. Pilin çabuk bitme nedenlerinin başında 3G – 4.5G şebeke kullanımı geçer. Eğer ihtiyacınız yoksa mobil veriyi kapatmanız önerilir. Ayrıca bulunduğunuz yerde şebeke iyi çekmiyorsa yine pil tüketimi hızlı olur. Cihaz şebekeyi bulmak için sürekli arama yapacaktır ve bu da pil tüketimine neden olacaktır.
  2. Ekranınızın parlaklığı sonuna kadar açık ise şarjınızın çabuk bitme nedenlerinden birisi de budur. Ekran parlaklığını düşürerek pil süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca ekranın kapanma süresini de kısaltarak pil süresini artırabilirsiniz.
  3. Telefonunuzun WiFi bağlantısı sürekli açık ise şarjınız bir taraftan boşalıyor demektir. Kullanmadığınız zamanlarda WiFi’yi kapatmalısınız. Ayrıca Bluetooth’da sürekli açık kalmamalı. Çünkü WiFi gibi pil ömründen yemektedir.
  4. GPS – GPRS ağının da açık olması pilin hızlı tükenmesine neden olmaktadır. Bu özellik cihazınızda açıksa kapatmanız önerilir. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda açmanız daha sağlıklı olacaktır.
  5. Arka planda çalışan uygulamaları sınırlandırmamız gerekmektedir. Her çalışan uygulama cihazda pil tüketimine neden olur. Bu da pil ömrünü kısaltır.
  6. Cihazınızı şarj ederken uzun süre şarj da bırakmamanız çok önemlidir. Bir bataryanın şarj olması maksimum 3 saattir. Batarya şarj olduktan sonra sürekli akım aldığı için pil ömrünün kısalmasına neden olur.
  7. Son olarak cihaz şarj olurken kesinlikle ve kesinlikle cihaz oyun oynanmamalıdır. Cihaz şarj olurken belirli bir akım aldığından az da olsa ısınma olur. Ayrıca oyun oynanması cihazın çok daha fazla ısınmasına neden olacağı için bataryanın bozulmasına ve şişmesine neden olacaktır.

Gördüğünüz gibi sebepler neredeyse elimizde olan çözümlerle giderilebiliyor. 2500mAh özelliğindeki bir batarya günü tamamlamak için yeterli olacaktır. Bir batarya satın almanız gerekiyorsa da eski bataryanın mAh özelliği ile eşdeğer olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

4.5G internet hızı nasıl test ediliyor, 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır, 4.5G Hıznı Tes Etme, Turkcell 4.5G Hız Testi, Vodafone 4.5G Hız Testi, TurkTelekom 4.5G Hız Testi,

4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

4.5G Hız Testi ile Kaç GB veri hızı aldığınızı öğrenmek ister misiniz. Tün itibariyle 4.5G teknolojisi yüksek …

Bir Yorum

  1. teşekkür ederim faydalı bir bilgi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir