AnaSayfa / Blog / Windows 10 / Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Kırma

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Kırma

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve açılış şifresinin unuttum, değiştirmek, kaldırmak yani kırmak istiyorum.

İşlem düşünüldüğü kadar da zor değil. Bu makaleden Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma  işlemi ile ilgili bilgi aktaracağım. Bu işlemi gerçekleştirmek için Windows 10 Kurulum DVD si yada USB si olması gerekmektedir.

Bilgisayar Windows Kurulum ekranında açıldıktan sonra Komut isteminde sistemin hangi sürücüye kurulu olduğu bulunduktan sonra System32 klasörüne giriş yapılır.

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma

“ren utilman.exe utulman1.exe”

“ren cmd.exe utilman.exe”

Komutları ile Erişim Kolaylığı programının yerine Komun İstemini getiriyoruz. ve Daha fazla uzatmadan Videoyu izliyoruz. 🙂

Windows 10 (kod adı: Redstone), Microsoft tarafından geliştirilen, Windows NT ailesinden bir işletim sistemidir. Windows 10’un en son Windows NT sürümü 10.0’dır. Yeni özelliklerin yanı sıra Windows’un yeni sürümünde Windows 8’de bulunan ve önemli sayıda kullanıcının şikayette bulunduğu uygulamalar, başlat menüsü ve ön seçimli gelen masaüstü tercihleri üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Windows 10’un ilk yapıları, 6.4 sürüm numarası ile geldi ancak 21 Ocak tanıtımı ile sürüm 10’a çıktı. 29 Temmuz 2015 de Piyasaya çıkmıştır. İlk büyük güncelleme (Threshold 2. Dalga/Versiyon 1511/Kasım Güncellemesi) 10 Kasım’da yayınlandı. İkinci büyük güncelleme (Redstone 1. Dalga/Versiyon 1607/Yıldönümü Güncellemesi) 2 Ağustos’ta yayınlandı. Üçüncü büyük güncelleme (Redstone 2. Dalga/Versiyon 1703/Yaratıcılar Güncellemesi) 2017’nin ilkbaharında yayınlanacak

30 Eylül 2014 tarihinde Windows takımının Youtube sayfasına yüklenen tanıtım videosunda Windows’un yeni sürümü ile sunulacak olan başlıca özellikleri tanıtılmıştır. Arayüz ve kullanılabilirlik üzerine odaklanılan tanıtım videosuna göre, yeni sürümde arayüzünde küçük ama önemli değişikler yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi Windows’un klasikleşmiş başlat menüsünün yeni sürüme uyarlanarak tekrardan gömülü olarak Windows’un bir parçası haline gelmesidir. Bir diğer önemli değişiklik ise Windows 8 ile hayatımıza giren başlangıç ekranını (resmî olmayan adı ile “Metro”) veya geleneksel Windows masaüstünü arasında seçim yapabilme imkanı sunmasıdır. Windows 8 ve 8.1’deki Başlat da değişikliği uğramış ve sadece yatay gruplandırma yerine yatay ve dikey gruplandırma seçeneği gelmiştir. Başlat menüsünün sağ tarafında sabit kısayollar yerine modern kutucuklar bulunmaktadır. Ekranda görünüp kısa sürede kaybolan bildirimler için görev çubuğundaki bildirim alanında Bildirim Merkezi eklenmiştir. (Kaynak wikipedia.org)

Ayrıca Windows 10 Açılışta Parola Sorulmasını Kapatmak başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Windows 10, Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır, Windows 10 System Restore, Win 10 Sistem Geri Yükleme, Win 10 System Restore,

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Windows 10 İşletim Sisteminde Sistem Geri Yükleme işlemi Yapma Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl …

3 Yorumlar

  1. admin cmd ile utilman ı normal haline nasıl getiririm yani cmd’ye bastığında cmd açılacak normal hali

  2. Kurulum USB si nasıl hazırlanır? Windows’un sayfasındaki MediaCreationTools u indirdim ama Flash Bellği görmüyor! Alternatif yöntem var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir